Tábor 2019

Letní tábor 2019

Na této stránce naleznete aktuální informace o letním táboře 2019.

 Aktuality
 datum  Informace
 24. 5. 2019  Počáteční informace o letním táboře.
3.7.2019 Doplněn dopis s podrobnými informacemi a výbavou.

Vážení rodiče,

 přinášíme vám podrobné informace o letním táboře 2019. Jak jsme Vás již informovali v minulém dopise, tábor se bude konat v termínu od 3. 8. do 17. 8. 2019 v Dolánkách u Osečné.

Odjezd na tábor:

Sraz všech účastníků je stanoven na sobotu 3. 8. 2019 v 9:15 hodin na nádraží ČD v Chrastavě.

Na místě srazu je nutné odevzdat vedoucím následující dokumenty:

!!! BEZ těchto dokladů nemůžeme vzít dítě na tábor!!!

 

Návrat z tábora:

Z tábora se vrátíme v sobotu 17. 8. 2019 v 15:00 hodin do oddílového skladu ve Frýdlantské ulici. Budeme rádi, pokud nám v tento den pomůžete s bouráním přímo na tábořišti, pokud se na tábořiště nedostanete, očekáváme Vaši pomoc ve 14.00 hodin u skladu ve Frýdlantské ulici.

 Nakládání a stavba tábora:

V letošním roce jedeme „na zelenou louku“ a proto vyrážíme na stavbu s předstihem. Každopádně přivítáme Vaší pomoc při nakládání materiálu 27. 7. i na stavbě tábora v sobotu, případně i v neděli. Sraz na nakládání je v 9:00 hodin u našeho skladu (Frýdlantská ul.). Stavby, která bude probíhat celý týden se mohou zúčastnit děti starší třinácti let.

Předpokládáme, že nebude problém, do nákladního auta s materiálem naložit také batohy či kufry, pokud je tedy chcete přepravit tímto způsobem, dopravte je na místo nakládání. Naopak do auta nebudeme brát jízdní kola. 

Podrobnosti o pomoci při nakládání, stavbě i bourání vám sdělíme na telefonech níže. Prosím, dejte nám vědět, abychom s Vámi mohli počítat a koordinovat přepravu kol.

Co s sebou:

Spolu s tímto dopisem dostáváte také „doporučenou výbavu na letní tábor“ a nutné dokumenty uvedené výše.

Kromě výbavy uvedené v tomto seznamu dejte dětem jídlo a pití na sobotní cestu vlakem (první jídlo na táboře bude sobotní večeře), kapesné (přiměřené kapesné je dle našeho názoru 300,- až 400,- Kč) a nezapomeňte na osobní léky (na alergie apod.).

Prosím, nezapomeňte dětem připravit kostým „Egypťana“.

Kola:

Doporučujeme, aby děti s sebou měly kola na vyjížďky na koupaliště apod. Podmínkou je, aby děti měly náhradní duši, lepení a helmu, případně i zámek. Kola musí být v dobrém stavu. Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli nedokážeme zaručit odvoz kol náklaďákem, je potřeba dětem kola odvézt na tábořiště vlastními silami 27. 7. 2019 nebo kdykoli v týdnu před táborem. Pokud budete mít kapacitu na převoz dalšího kola, dejte nám, prosím, vědět.

Další informace:

Znovu připomínáme, že děti na táboře rozhodně nepotřebují mobilní telefony apod. Případné stesky a problémy dětí se při “mobilním” kontaktu s rodiči spíše znásobí, než vyřeší. Krom toho je děti mohou na táboře ztratit nebo poškodit. Žádáme Vás tedy, abyste dětem nechali telefony doma, a raději jim napsali více dopisů nebo pohledů. Balíčky se sladkostmi opravdu nejsou potřeba, děti si z kapesného sladkosti koupit mohou a každý den dostávají něco sladkého ke svačině. Do sladkostí ve stanu lezou mravenci.

V nutných případech samozřejmě rodiče kontaktujeme sami, nebo vyžaduje-li si to situace, můžete téměř kdykoliv zavolat na mobil vedoucích. Velmi však doporučujeme časté psaní pohledů a dopisů, děti poštu od příbuzných vždy napjatě očekávají.

Poštu nám můžete zasílat na tuto adresu:
       Jméno Vašeho dítěte
       u Stanislava  Koleníka
       Dolánky 7
      463 52   Osečná

 

V naléhavých případech nám během tábora můžete volat na tato telefonní čísla:
775 033 536 – Petra Kopecká (Ťuťu)
608 265 598 – Robert Kopecký (Rolf)

Na těchto číslech vám také poskytneme veškeré informace o táboře, srazech, stavbě a bourání.     

V Chrastavě dne 24. 6. 2019

                                                                  vedení T.O. Perseus                                                                          

Aktuální dokumenty ke stažení:

dopis – dopis s podrobnými informacemi (pdf)

výbava léto 2019 – seznam doporučené výbavy (pdf)

bezinfekčnost – potvrzení o bezinfekčnosti (pdf)

posudek lékaře– posudek lékaře – platí dva roky (pdf)

úvodní dopis – dopis se základními informacemi (pdf)

přihláška – přihláška na tábor

Perseus_Pionyr_plachta_1200x750mm.indd