Náš oddíl

Co vám oddíl nabídne?

Naše vize?

Vytvářet dobrý dětský kolektiv v kamarádském duchu. Ukázat dětem cestu zajímavému a dobrodružnému poznávání naší přírody. Vypracovat v nich imunní systém proti nudě, zlým kamarádíčkům, drogám i sprosté mluvě.

Jak vypadá naše činnost?

Kromě schůzek, jsou téměř pravidelně jednou za čtrnáct dní výpravy jedno, ale i vícedenní na podzim na levné chaty či ubytovny a na jaře pod stany. Každoročně pořádáme letní tábor. Děti si zde za odborné pomoci vedoucích sami vaří a spí se ve stanech. Některé roky pořádáme putovní tábor hvězdicovým způsobem, aby se i ti nejmladší mohli bez obav zúčastnit.

Kolik to stojí?

Členské oddílové příspěvky jsou 300 Kč ročně.

U nováčků vybíráme příspěvek 50 Kč a po dvou měsících doplatek 250 Kč (bylo by ošklivé vybírat celoroční příspěvky od těch, které to v oddíle nebude bavit.)

Dále se už jedná zejména o vybavení:
- na jednodenní výpravy vystačí dítě s menším batohem, pláštěnkou, slušnými botami.
- na vícedenní výpravy už je to větší batoh, spacák, ešus a karimatka, ...

Schůzky

Oddílové schůzky se pořádají v našem "domečku" naproti školní jídelně každý pátek. Sraz je vždy u vchodu do klubovny v 15,30. Na první schůzku jsou zváni i rodiče. S sebou si vemte přezůvky, tužku a zápisník. Oddílová schůzka trvá hodinu a půl.

Turistický oddíl Perseus existuje již více než dvacetpět let. Začínal v roce 1986 v Liberci a raz-per-oddilposledních 8 let funguje v Chrastavě. Dětem - chlapcům i dívkám od 3. do 9. tříd se věnuje tým zkušených vedoucích. Každým rokem provádíme nábor dětí zejména ve 3. - 4. třídách do naší nováčkovské družiny. Na pravidelné schůzky se scházíme vždy v pátek. Výjimkou jsou víkendy, kdy odjíždíme s celým oddílem na třídenní výlety, pak schůzky odpadají. Nováčci se ve své družině připravují na nováčkovskou zkoušku, po jejímž složení se stanou řádnými členy našeho turistického oddílu.