9. MISE PERSEUS

Komentáře nejsou povolené u textu s názvem 9. MISE PERSEUS

9. MISE PERSEUS – domečky.

Právě nastal čas na 9. MISI.

Ke splnění této MISE půjdete budete potřebovat papír, nůžky, lepidlo, a trochu šikovnosti.

Popis MISE: Každý rok na besídce vyrábíme nějaké vánoční ozdoby a potom jimi zpříjemníme atmosféru v Chrastavském domově poklidného stáři. Letos besídku nemůžeme udělat, ale to nám nezabrání v tom, abysme předali alespoň trochu vánoční nálady. V této MISI máte za úkol vyrobit papírové domečky, které předáme dál, aby udělali radost.

Níže jsou dva návody – 1. pro menší (řekněme třeba nováčky) a 2. pro větší. Návody se liší jen v prvním bodu. Pro menší máme připravenou přesnou šablonu, větší si jí udělají sami.

1 menší – Vytiskni si šablonu s domečkem (pokud nemáš tiskárnu, nezbyde ti nic jiného než použít verzi pro větší).  šablona pro menší.

1 větší – Koukněte se i na šablonu pro menší a pak si nakreslete vlastní šablonu podle vzoru. šablona pro větší. Rozměry A, B a C si můžete zvolit dle vlastního uváže a velikosti papíru, každý domek tak bude trochu jiný. Jen nesmíte zapomenou, že všechny rozměry A musí být stejné, Všechny rozměry B musí být stejné a C také.

2, Krok je již pro všechny stejný. Je potřeba domeček vystřihnout. Pozor ať si neustřihnete pásky pro slepení. V toto chvíli doporučuji domek podepsat z vnitřní strany.

3, Do domečku vystřihněte dveře a okna a ohněte všechny hrany.

4, domeček splete. Které strany se mají lepit, asi pochopíte, kdyby ne, koukněte se na šablonu pro menší.

5,  Hotové domečky přineste do klubovny, bude fajn, když budou aspoň dva. Aktuálně sice stále nemáme oddílovky, ale v pátek 11. prosince nechám  v klubovně od 7.00 do 17.00 otevřené okno. Bude se jednat o okno na straně od školy (pingpongových stolů). Jsou tam dvě, otevřené bude to vpravo.

6, Domeček rozzáříme. O to se již postaráme my vedoucí, nebojte nebude to pravá svíčka, to by domeček shořel. Bude to elektrická svíčka.

Datum ukončení: pátek 11. 12. 2020 v 17,00hodin. Do této doby musí být podepsané domečky v klubovně. Pokud je pro vás umístění do klubovny neřešitelné, tak mi pošlete SMS nebo zavolejte (777 567 351) a domluvíme se jinak.

MISI zdar Bráška